Websitesi Hiti Nasıl Arttırılır?

Websitesi Hiti Nasıl Arttırılır?

Websitesiti hiti nasıl arttırılır? Websitesi hit al nedir? Websitesi organik takipçi nasıl kazanılır?

1- Blog içeriğinizle hit elde etmek için nişinizi temsil eden en temelhtar kelimeler bulmaya odaklanın. Genellikle, web sitesi başına bir ya da iki en temel en temelhtar kelimeye odaklanmayı tercih etmelisiniz. Başlangıçta, arama hacmi ayda 1000’in altında arama yapılan en temelhtar kelimelere odaklanmak iyidir. Birkaç ay blog içeriği oluşturduktan ve ürün sayfalarını optimize ettikten sonra, daha yüksek boyutlu en temelhtar kelimelerin peşinden gitmeye odaklen temelbilirsiniz. Çünkü, yüksek internet sitesi trafiği elde etmenin püf noktası, önce alakalı en temelhtar kelimelerin kuvvetli bir temelini oluşturmaktır.

2- Temel olarak, eski içeriğinizi web sayfanızdan kaldırmanız ya da içeriğinizi güncelliğini korumak için yeni bölümler eklemeniz gerekir. Yani eski web sitesi içeriğinde rötuş yapmanız gerekir. Ürün sayfalarında içerik tazeliği yapmanın kolay bir yolu müşterilerinizin ürün sayfanızda incelemelerini bırakmalarını sağlamaktır. Bu yöntem, Google’a sayfada düzenli ve yeni içerik olduğunu gösterir.

3- Backlinkler, SEO için bir diğer önemli bileşendir. Harici bir site sitenize bağlandığında, Google’a sitenizin güvenilir ve çapa metnindeki kelimelerle (tıklen temelbilir kelimeler) alakalı olduğunu gösterir. SEO’nun ötesinde, backlinkler sitenize hit çekebilir.

4- Hit çekmek için, uzun kuyruk en temelhtar kelimeler çok önemli ve elverişlidir. Çünkü daha az arama hacmine ve sonuç olarak daha az rekabete sahiplerdir. Bu, alakalı uzun kuyruk en temelhtar kelimeler için sadece sıralama yapmak değil, hemde ziyaretçinin arama amacını tahmin etmenin de kolay olduğu manasına gelir. 

5- Google’ın sıralama faktörlerinden biri site güncelliğidir. Yani sitenizin içeriğini düzenli şekilde (mümkünse hergün) güncellemeniz de iyi bir hareket olur. Bu durum, kullanıcılara sitenize geri dönmeye devam etmeleri için bir neden sunar. Görecek yeni bir şey olduğunu bilirlerse sitenize tekrar gelirler.

6- Yarışmalar ve hediyeler, online alışveriş stratejisinin düzenli bir parçası haline gelirse, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmeleri ve geri gelmelerini sağlamak amacıyla bir neden verirsiniz. Ayrıca, ilgi alanları dikkate alındığında onlar hakkında özel bilgiler edinebilirsiniz, bu şekilde stratejilerinizi alışveriş tercihlerine göre uyarlayabilirsiniz.

7- Blog yazıları, ürün sayfaları ve görüntüler ve diğer internet sitesi içeriği gibi paylaşılabilir sayfalara sosyal paylaşım düğmeleri ekleyin. Bu sosyal paylaşım düğmeleri, kullanıcıların içeriğinizi yayınlamasını kolaylaştırır. 

8- Forumlar, insanların soru sorduğu ve herhangi bir konu da tartışma yapmış olduğu dijital topluluklardır. Reddit , Quora ve Yahoo Answers daha popüler ve tanınmış forumlardan birkaçıdır. Akla gelebilecek nerdeyse her konu hakkında tartışmalar, gruplar ve konular vardır. Forumlarda yapacağınız hareketlerin, doğal görünmesi ve satış dışı olması gerektiğini unutmayın. 

9- Facebook Grupları son dönemde özellikle popüler hale geldi. Nişinizle ilgili grupları arayın, konuşmalara katılın. Tıpkı forumlarda olduğu gibi, aşırı tanıtım yapmaktan kaçınmak önemlidir. Önce iyi ilişkiler, sonra doğal trafik.

3 Dakika Önce